Volby 2014

Komunální volby 2014

Vladimír Kutlvašr - 29.8.2014

Komunální volby proběhnou v roce 2014 ve dnech 10. a 11.října 2014. Souběžně ve stejném termínu se také bude konat první kolo senátních voleb.

Janovicích se tedy budou volit noví zastupitelé na volební období 2014 až 2018. Volební klání a snaha představit se občanům obce se za chvilku projeví. Je na občanech, jaké mají preference, koho si vyberou jako svého zastupitele při správě obce.

Připravili jsme malý přehled o volebních stranách a jejich kandidátech...


Poslední komunální volby u nás proběhly ve dnech 15. a 16.10.2010, čtyři roky uběhly rychle a volební období pomalu končí. Za čtyři roky se v Janovicích událo skutečně hodně, podařilo se realizovat a dokončit mnohé investiční akce, udržel se rozpočet obce v rozumných mezích, nicméně výsledný účet je potřeba udělat s "hostinským", v tomto případě virtuální účet vystavují voliči.

Co se událo, jaké zásluhy si připisují volené strany, co chtěli zastupitelé ovlivnit a co skutečně ovlivnili, nechme však na nich samotných, stejně tak i jejich plány do dalšího období. Volič sám zhodnotí a svým hlasem projeví svůj názor.

Oslovili jsme zástupce všech volebních stran, které do voleb do zastupitelstva vysílají své kandidáty s nabídkou a možností prezentovat své volební záměry i své kandidáty.
Informace budeme postupně doplňovat tak, jak je obdržíme.

Cílem je vytvořit pro občana - voliče základní souhrnný přehled a zprostředkovat informace, které bude potřebovat, než vhodí svůj hlasovací lístek do volební urny.


Do komunálních voleb naší obce se nakonec přihlásilo a své kandidáty vysílá pětice stran:

"Za naši obec"

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

Komunistická strana Čech a Moravy

Občanská demokratická strana

"ZA OŽIVENÍ JANOVIC - sdružení nezávislých kandidátů"

Takže máme pět volebních stran a celkem 75 kandidátů na 15 zastupitelských lavic.

Průměrný věk kandidátů: 47,15

Skladba kandidátů:  47 mužů, 28 žen

Zdroj: Městský Úřad Frýdlant nad Ostravicí, www.volby.cz