Spotovní olympiáda pro mládež s mentálním omezením

17. ročník celostátní sportovní olympiády pro mládež s mentálním postižením

22.9.2013

ve čtvrtek 19.9.2013 a v pátek proběhla dvoudenní akce ve Frýdku Místku. Naše družstvo soutěžilo ve složení Mirek a Zuzka Čalovi, René Žídek, Jana Muroňová a Petr Eliáš, tedy téměř stejné jako na loňské akci.

Na atletickém stadionu ve Frýdku Místku si sportovci proměřili své síly a dovednosti v různých disciplínách (hod kriketovým míčkem, štafetový běh, přetahování lanem, běh na 50 a 400m a skok do dálky).

Jedná se o akci, kterou pořádal PARA consulting  a Škola života Frýdek Místek.

V devět hodin byl slavnostně zažehnut olympijský oheń, který pak doprovázel naše soutěžící po celé dva dny olympiády. Tribuny byly obsazeny fandícími žáky z okolních škol a tak atmosféra měla velmi blízko ke skutečné olympiádě. Soutěžilo se v olympijských disciplínách a soutěžící brali svůj závod skutečně vážně. A tak se bojovalo ze všech sil.

Sešlo se 21 družstev a tak bylo soutěžících všude dost.

Naši borci se do celého dne vložili s plnou vervou a dělali vše pro to, aby si vybojovali nejlepší umístnění.

Než však byly soutěže ukončeny slavnostním vyhlášením vítězů, je nezbytné se zmínit i o doplňkovém obsahu obou dnů. Účastníci i s doprovodem si udělali výlet do okolí, obohacením bylo nasazení speciálních barevných paruk na hlavy všech soutěžících - to bylo radosti. Nakonec se ukázalo, že paruky patřily i na hlavy doprovodu a zvláštní skupina obarvených hlav říkala "jsme tady, máme svůj život a je nám spolu dobře".

Nakonec se na ploše stadionu objevila hlídka Městské policie - ne však z důvodu potřebného zásahu, ale za účelem ukázat své zásahové prostředky a tak se samo nabízelo, vyzkoušet si osobně, jak se v takovém policejním voze sedí...

Jak to nakonec dopadlo, to není až tak důležité, naši se mezi soutěžícími neztratili a pěkně si prožili oba dny. A tak večer doma všichni usínali únavou a spokojeni, že opět překonali sami sebe.

Naše účast na akci byla podporována "Sdružením občanů Bystré" - díky.