Otevření víceúčelového hřiště v Janovicích

Víceúčelové hřiště v Janovicích...

Vladimír Kutlvašr - 20.4.2014

to zde ještě nebylo a doufáme, že od dubnové soboty tomu naopak bude napořád. Tuto sobotu se totiž otevřelo zbrusu nové, krásné víceúčelové hřiště. A nešlo jen o pouhé otevření, součástí nemohlo být nic jiného, než pořádná soutěž - soutěž družstev ve volejbale.

Ale nejprve k hřišti samotmému.

Provozovatelem hřiště je Obecní úřad Janovice - jedná se o velkou investiční akci, která byla hrazena z rozpočtu obce. Výstavba probíhala v závěru roku 2013 a dokončena byla v březnu 2014, celkové náklady na výstavbu dosáhly 2,2 mil. Kč.

Správcem hřiště je Základní škola v Janovicích. Hřiště je otevřeno pro veřejnost a jeho využívání je zpoplatněno. Hodina využívání přijde na 100 Kč a v případě, že zájemci zároveň využijí zázemí školní tělocvičny (pro vysprchování), je stanovena částka ve výši 150 Kč. Obě částky jsou nastaveny tak, aby byly přijatelné pro uživatele a zároveň pokryly nezbytné provozní náklady hřiště.

A slavnostní otevření?

To proběhlo 19.4.2014 od 14-ti hodin slavnostním přestřižením pásky starostou obce. Na ploše již trénovali první soutěžící a po krátkém zahájení se rozehrálo první soutěžní volejbalové klání. Do soutěže se přihlásilo pět družstev, rozhodčí byl na místě a počítací tabulky s obsluhou byly připraveny také. Sluníčko se ukázalo v "dobrém světle", a tak to vypadalo na pěkné odpoledne. Jenže - sotva byly odehrány první kola turnaje, začalo nejprve lehce krápat, později se již rozpršelo s nepříjemnou intenzitou. Naštěstí byl připraven plán "B". Soutěžící se urychleně přesunuli do blízké tělocvičny základní školy a v turnaji se mohlo nerušeně pokračovat.

Boj to byl poměrně velký, družstva se vzájemně hecovala, spoluhráči povzbuzovali a diváci - ti samozřejmě fandili. Nakonec bylo dohráno - poháry byly připraveny a starosta obce předal vítězům zaslouženou cenu.

Není potřebné definovat vítěze, neboť vítězem tentokráte jsou občané obce. Původní myšlenkou sportovního odpoledne bylo symbolicky otevřít víceúčelové hřiště a ukázat, že jej lze sportovně využít. To se samozřejmě podařilo a po ukončení soutěže byl symbolickou tečkou zájem několika sportovců pokračovat ve hře na novém povrchu hřiště - počasí se totiž mezitím umoudřilo a pršet přestalo.

Tak, hřiště je otevřené pro všechny, co mají zájem - objednat vstup je možné od nynějška na tel. čísle 728 061 805.