ThinkBig

Nadace O2, Telefónica a ThinkBig

jak to jde dohromady a jak to souvisí s naším WEBem? To je poměrně jednoduché,

za prvé - Telefónica Czech Republic, a.s. je můj zaměstnavatel,

za druhé - Telefónica Czech Republic, a.s. v roce 2011 vyhlásila masivní podporu projektu ThinkBig,

za třetí - jsem osobně v projektu ThinkBig zainteresován jako dobrovolný mentor,

za čtvrté - a to je nejdůležitější - nabídku projektu může využít kdokoliv, kdo splní poměrně jednoduché podmínky, má dobré nápady a prosadí se ve frontě ostatních. Výsledkem pak může být významná podpora vývoje a rozvoje řešitelského týmu, finanční a materiální podpora a hlavně - dobrý pocit týmu na závěr a radost z úspěchu... a to není zrovna k zahození.

No a já mám touto cestou možnost oslovit široké čtenářstvo tohoto WEBu - třeba se někdo najde, zamyslí se, přihlásí se, získá podporu a dotáhne svůj projekt do vítězného konce. A to může pomoci samozřejmě samotnému řešitelskému týmu, ale i okolí, na které tým svými nápady zapůsobí.
A třeba se ze zasetého semínka vyvine pěkný stromek a to třeba - ale to už asi hodně sním (ale třeba jo), to pomůže i všem na Bystrém, v Janovicích...


A nyní věcně

Nebudu opakovat informace, které lze jednoduše získat na oficiálních stránkách a tak jen zkratkou (pro čtenáře, kteří nechtějí klikat...)

Projekt ThinkBig je určen pro:

- mladé lidi od 13 do 26 let věku,
- minimálně tříčlenný tým,
- mladé lidi s dobrými a neotřelými nápady,
- aktivní lidi, kteří nenechají nápady je zapadnout..

Co projekt nabízí:

- finanční podporu od 10 do 70 tisíc Kč na realizaci projektu,
- základní vzdělání v oblasti řízení, komunikace,...,
- dárkový balíček od O2 (telefon, SIM...)
- podporu mentorem po dobu projektu

Vše se dá nastudovat na níže uvedených stránkách:

ThinkBigThinkBig - jak funguje;  ThinkBig - projektyThinkBig - pravidla;

Nadace O2;


Víte o tom, že nyní běží třetí kolo projektů a celkem bylo podpořeno 384 projektů a rozděleno 20.292.433 Kč?

Víte o tom, že přihlášky do dalšího kola se právě podávají a uzávěrka je v polovině prosince 2012?

Víte o tom, že právě proběhl v České televizi dokumentární cyklus "Příběhy ThinBig, měníme život kolem nás"?


Z dvoudenniho workshopu v Beskydech v roce 2011 byl také pořízen krátký sestřih - uděláte si představu o co vlastně jde...

Think Big - Training Weekend (10/2011)

Aby jste měli detailnější představu o projektu, podělím se s Vámi o příběhy mladých lidí, týmů, které jsem měl, nebo dosud mám přiděleny jako mentor, jako zástupce vyhlašovatele. Tato funkce mi umožňuje detailně se seznámit s celým týmem, sledovat jejich úspěchy a pokud to je potřeba, i poradit a pomoci.

Příběh č. 1 - Revitalizace Novodvorské aleje

Projekt I.výzvy ThinkBig.
Mladí lidé z Brna si vzali za své omlazení, úpravu a hlavně významnou medalizaci dříve neznámé aleje na Blanensku. Během projektu je tento tým součástí mediální kampaně ThinkBig - možná si je i pamatujete z reklam, které běžely v TV i rozhlasu. Nyní se alej pyšní národním titulem Alej roku 2011 a bojuje o titul na úrovni Evropy.
Akce je úspěšně zakončena.

Příběh č. 2 - Staří Slované pod Janštejnem

Projekt II.výzvy ThinkBig.
Mladí kluci z jihlavska pomáhají při organizaci letního tábora pro děti. Tábor je zaměřen na život v přírodě bez výdobytků rozvinuté společnosti, děti melou obilí, pečí vlastní chleba, tkají látky. Součástí je sblížení malých dětí s přírodou.
Akce je úspěšně zakončena.

Příběh č. 3 - Open Air Dirtpark Třebíč

Projekt II.výzvy ThinkBig.
Sportovně založení kluci se rozhodli rozšířit sportovní park, sloužící k akrobacii a skocích na kole. Park je v Třebíči a s pomocí projektu se podařilo vystavět zajímavé překážky a oživit tak málo používaný prostor...
Akce je úspěšně zakončena.

Příběh č. 4 - CYKLOPEKLO

Projekt III.výzvy ThinkBig.
Pokračování předchozího projektu. Na trati je naplánována ještě jedna, největší překážka a hlavně, uspořádání závodů pro mladé.
Akce právě probíhá.

Příběh č. 5 - Turnaje v deskových hrách na Hrubínce

Projekt III. výzvy ThinkBig.
Skupina mladých studentů z Třebíče pořádá dlouhodobý turnaj v různých deskových hrách pro děti i dospělé. Potřebují však zakoupit hrací stoly, hry a odměny pro vítěze. Projekt vyvrcholí závěrečným kláním soutěžících, které proběhne v prosinci 2012.
Akce je úspěšně zakončena

Příběh č. 6 - Podpora dobrovolnictví v hospici

Projket IV.výzvy ThinkBig
Tři děvčata ze střední zdravotnické školy ve Frýdku Místku potřebují pro podporu jejich dobrovolné činnosti v hospici ve Frýdku Místku finanční protředky. Zároven ale mají i další nápady, jak dobrovolnictví podpořit a jsou to nemalé cíle.

Akce právě probíhá
 

O každé akci jsem připravil několik údajů na speciálních stránkách a tak je možné se inspirovat.


Rozsah nápadů je však mnohonásobně větší. Mladí přichází, někdy s kuriózními nápady, někdy s velmi dobrými a neotřelými náměty a zhruba polovina z nich se nakonec realizuje. A tak se řešitelskými týmy (a za podpory ThinkBig) natáčí amatérský film, hraje divadlo, sportuje, pomáhá potřebným, staví klubovny pro mladé, vyráží na cesty, pomáhá začlenění postižených osob do běžného života, tvoří speciální WEBy, vyvíjí přístroje... co bych vyjmenovával - zatím se sešlo a realizovalo, nebo realizuje již 550 nápadů.
Všechny projekty a inspiraci lze najít na stránkách ThinkBig.

A na konec - pokud vás někoho tyto věty a informace zaujaly a pořád váháte, zda se můžete také zapojit, nebojte se mne kontaktovat.
Pomohu, jak budu moci, vždyť, cokoliv se zde u nás vymyslí, připraví a udělá, vzniklo zde a to nám nikdo nevezme.

Vladimír