Články 2015

Vánoční soutěž o bramborový salát

Vladimír Kutlvašr 12. 12. 2015

Včera proběhl již třetí ročník soutěže o nejlepší bystřanský salát - jednalo se o čtvrtý ročník. Kdo tentokráte vyhrál? Na to se můžete mrknout - tedy když jsem tam nebyli - na stránky obce Janovice, kde jsem zveřejnil kompletní článek a sadu fotografií. Snad se budou líbit.

Číst celý článek...


Druhý ročník jarmarku je za námi - jaký byl?

Vladimír Kutlvašr 24. 11. 2015

Včera jsem dopracoval článek o právě proběhlém jarmarku na Bystrém a zveřejnil jsem včetně kompletní fotodokumentace na stránkách obce. Ti, co tam nebyli si mohou udělat přestavu o dění a ti, co tam byli, si mohou v klidu připomenout, co se dělo. A dělo se toho opravdu hodně - jen hlavní pořad trval celé dvě hodiny!

Celý článek na www.obecjanovice.cz


Vše je oficiálně potvrzeno - hasiči z Bystrého se dočkali slavnostního převzetí titulu BL...

8.11.2015 Vladimír Kutlvašr

Nebyl jsem osobně u toho, ale dovedu si to představit :-). Bylo to jistě velké, slavnostní a bujaré.

Číst celý článek...


Naši dobrovolní hasiči dosáhli opět na najvyšší metu

Vladimír Kutlvašr 28. 9. 2015

To, že SDH Bystré má nakročeno na obhájení loňského prvního místa v Beskydské lize - to bylo známo. Ale až po dokončení posledního útoku ve Fryčovicích bylo vše jasné a potvrzeno.

Článek o poslední soutěži sezóny byl zveřejněnn na webu obce.


Janovický den obce je za námi

Vladimír Kutlvašr 3. 9. 2015

A myslím, že s úspěchem. Byla to první akce podobného rozsahu. Podílela se na ní řada spolků a sdružení z obce s koordinací Komisí pro volnočasové aktivity. Proběhla v sobotu 29. 8. 2015, zahájení bylo kolem druhé hodiny odpolední a ukončení - až někdy pozdě v noci.

Podrobný článek o dění a velká řada dokumentačních fotografií je již nyní k dispozici na oficiálním webu obce.


Placky na Bystrém, kdo by je neznal...

Vladimír Kutlvašr 10.8.2015

V sobotu 7.8.2015 se na ploše před Bystřankou na Bystrém konala zatím největší letošní společenská akce. Byla pořádána pod taktovkou TJ SOKOL Bystré a jednalo se o již dlouholetou tradici -> bramborové placky, dobré pivo a muzika...

Počasí přálo, placky byly prostě úžasné, pivo zpočátku výborně vychlazené (posléze ale i velké chladicí zařízení začalo nestíhat - ale nebylo se co divit, přišlo na půl tisíce návštěvníků).

Pokud jste nebyli - vaše chyba, ale mám pro vás slabou záplatu - mrkněte na web obce.

Číst celý článek...


Piráti z Bystrého...

Vladimír Kutlvašr 24. 7. 2015

Na Bystřance se ve dnech 6. až 9. června odehrály pro skupinu místních dětí dny plné dobrodružství, objevování nových věcí a zábavy. Nám již známá parta uspořádala již čtvrtý ročník dětského letního tábora.

A jak se děcka měly? Co prožily a s jakými úkoly si tentokrátě museli poradit?

To lze zjistit a shlédnout z reportáže, kterou napsala Hanka Kutlvašrová a fotkami doporovodila Luckie Nohlová. Tak se mrkněte na oficiální web naší obce - www.obecjanovice.cz

Číst celý článek...


Letní zábava na Bystrém

Lucie Nohlová 2015-07-18

Letní zábava s kapelou HEC, dříve známá jako “Hasičský výlet”, se konala v sobotu 11. července tradičně v areálu chaty Bystřanky na Bystrém. Tentokrát za velmi příznivého počasí a za účasti velkého počtu návštěvníků.

Číst celý článek...


Memoriál L. Gureckého a K. Hovjackého byl opět pro SDH Bystré úspěšný

Kutlvašr 7. 6. 2015

Proběhl v sobotu šestého června za účasti jednadvaceti družtev. Počasí bylo akci nakloněno, organizace běžejla jako na drátkách a naše dvě družstva? O tom si můžete dočíst na článku, který vyšel na stránkách naší obce.


Pařez po čtvrté

Kutlvašr 7.6.2015

Už tradicí se na Bystrém stalo sportovní klání všech věkových kategorií. To letošní se odehrálo dne 30. 5. 2015 v krásném sobotním odpoledni. A jako vždy - v soutěži o body bojovali sportovně založení malí, ti větší i ti velcí. Součástí klání bylo i slavnostní poražení májky a nechaběla i nezbytná (a výborná) vaječina.

Článek a nezbytné fotografie je možné shlédnout na oficiálním webu naší obce.

Číst celý článek...


Cesty po stopách Petra Polláka

Vladimír Kutlvašr 24.5.2015

Na setkání, které se událo dne 22. 5. 2015 v prostorách bystřanské hasičky, jsem přijel trochu pozdě. Měl jsem za sebou perný den, a  tak jsem chvíli i váhal, zda půjdu. Ale ihned po vstupu bylo jasné, že být zde je správné rozhodnutí. Plná místnost lidí, v přední části rozzářený dataprojektor a na plátně se odvíjely úžasné scenérie amerických kaňonů.

 

Číst celý článek....


Položením věnců a kytic byla uctěna památka padlých spoluobčanů v II. i I. světové válce

Vladimír Kutlvašr 13. 5. 2014

Letos připomínáme 70. výročí ukončení II. světové války. U této příležitosti, stejně jako každý rok, byla památka padlých uctěna krátkou vzpomínkou u památníku před bývalou ZŠ na Bystrém. Dne 8. 5. 2015 se u pomníku sešlo velké množství občanů z Bystrého i z Janovic.

Několik dokumentačních záběrů z pietní akce je k dispozici na webu obce.

 


Čarodějnice + máje + špekáčky

Vladimír Kutlvašr

To vše bylo možné zažít na Bystrém. A kdy? Samozřejmě "na čarodějnice" - tedy 30.4.2015. Na Bystřance se v odpoledních hodinách začalo ukazovat stále více lidí, bylo jasné, že se připravuje něco velkého. A když chlapi začali upravovat dovezený kmen stromu, kopat jámu a stavět vatru, bylo vše jasné.

Předběhnu a sdělím - májka byla postavena bez problémů, oheń pěkně plápolal a špekáčky byly jedna báseń.

Sadu fotografií a klomentáž k akci je k dispozici na webu obce.


Jarní úklid v obci - i na Bystrém

Vladimír Kutlvašr

18. 5. 2015 - na tento datum byla vyhlášena celorepubliková akce "Ukliďme Česko".

Naše obec se také přihlásila a ve stanovený den se sešly celkem tři party - jedna u nás na Bystrém a dvě v Janovicích. Já jsem byl také a pořídil jsem i několik fotografií. 

O průběhu akce je vyhotovena reportáž, přečíst si ji můžete na oficiálním webu obce www.obecjanovice.cz.


PEXESO na Bystrém

Vladimír Kutlvašr

Tak je za námi další  - tentokráte již třetí kolo soutěže. I tentokráte se odehrálo líté klání na Bystřance. V sobotu (11. dubna 2015) se v odpoledních hodinách sešla parta dětí, rodičů a organizátorů, aby si vyzkoušeli své dovednosti ve hře PEXESO. Tato jednoduchá, ale zajímavá hra má u dětí velkou přízeň a dlužno dodat, dospělí se moc "nechytají".

Jak soutěž probíhala a kdo vyhrál, je možné zjistit na webu naší obce.


V pátek 20.3.2015 proběhlo zatmění slunce

Vladimír Kutlvašr 22.3.2015

Slunce bylo v poledne překryto měsícem v zákrytu na 73% své plochy. Samozřejmě jsem u toho byl (respektive sledoval jsem průběh) před doměm a samozřejmě se svou výzbrojí.

Video o průběhu zatmění si lze prohlédnout na stránkách obce Janovice.


Dětský karneval na Bystrém

Vladimír Kutlvašr 8.3.2015

Tak je to venku - fotografie jsou mé, text Lucky a vše najdete na oficiálních stránkách naší obce (www.obecjanovice.cz)


Papučový ples - neboli "Papučák"

Vladimír Kutlvašr 16.2.2015

U Toflů bylo opět plno. Jako nakonec vždy v této době, kdy vrcholí plesová sezóna. Janovický ČČK konal totiž již tradiční zábavu. Doprava autobusem nemohla chybět a papuče na nohou účastníků rovněž.

Zábava se vydařila, o tom svědčí článek, vydaný na WEBu obce Janovice.

Číst článek...


Sjezd "na čemkoliv" - Bystré

Vladimír Kutlvašr 10.2.2015

Tak se sice počasí mnoho nevydařilo, ale soutěž se konala. Samozřejmě - jak jinak. Účast byla velká, soutěžilo se ostošet a vítězové byli odměněni. Velký článek o akci tentokráte vyšel na oficiálních stránkách naší obce.

www.obecjanovice.cz

Číst celý článek...


Maškarní ples na Bystrém

Lucie Nohlová 3.2.2015

Plesová sezóna na Bystrém je v plném proudu. Kdo by si tak nepřál odpočinout si od upnutých sak, plesových rób a tanečních střevíců? Od toho je tady maškarní ples, který každoročně pořádá Tělovýchovná jednota Sokol Bystré. A fantazii se zde meze rozhodně nekladou! Poslední lednovou sobotu se tak sál v restauraci U Toflů proměnil v ráj masek.

Číst celý článek...


Výroční schůze hasičů na Bystrém

Vladimír Kutlvašr 1.2.2015

Každý rok je nutné řádně vyhodnotit, pochválit se a říci si, co dál. I naši hasiči se vždy v lednu schází. Tentokráte byl termín nastaven na sobotu 24. ledna 2015. SDH Bystré není malé sdružení, kromě jedné zásahové jednotky (8 hasičů) lze napočítat 63 členů a z toho 10 nejmenších hasičů. Členská základna je velmi aktivní a tak je hodnocení roku vždy bohaté na informace.

Číst celý článek...


Lysá hora 24 - test odolnosti

Vladimír Kutlvašr 27.1.2015

Tak je to opět zde - v lednu se pod Lysou horou sjíždí z celé republiky samí skalní mužové a ženy, aby opět pokořili sami sebe a dokázali si, že dokážou vytrvat a po celých 24 hodin stoupat na vrchol Lysé hory a zpět na start.  Tentokráte se závod konal ve dnech 17. a 18.ledna 2015. I letos tam máme své zástupce jak z Bystrého, tak i z Janovic. Samozřejmě jsme byli u toho nejen "na dálku" (drželi jsme palce), ale i v místě startu právě v polovině celého závodu.

Číst celý článek...


Hasičský ples SDH Bystré

Hana Kutlvašrová 21.1.2015

17. leden jakoby přitahoval taneční zábavy. Není proto divu, že se tento den konalo v okolí celkem pět plesů a v Janovicích dokonce dva. Každý si tak mohl vybrat podle své libosti. V restauraci U Toflů se pořádal tradiční Hasičský ples pod taktovkou místních hasičů z Bystrého.

Číst celý článek...


Letos jsme na Lysou horu nevyrazili

Vladimír Kutlvašr 1.1.2015 01:05

a zůstali pěkně doma. A tak mohu přinést svědectví o půlnočním reji na obloze v Janovicích... pěkný rok 2015.

Číst celý článek...